Adlerová Edita - Umělecká agentura ČAJKA

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Nabídka - profily umělců

_________________________________________________________________________________

Edita Adlerová
_________________________________________________________________________________Mezzosopranistka Edita Adlerová vystudovala Konzervatoř v Pardubicích u prof. Svatavy Šubrtové.

Vroce 1991 absolvovala s rolí Carmen v divadle J.K.Tyla v Plzni a stala se tak nejmladší Carmen v historii české opery. Vzdělání si doplnila studijními pobyty na mistrovských kurzech u prof.Andreje Kucharského (Německo, Mnichov) a prof.Iriny Kondratěnko (Lotyšsko). Je držitelkou ceny Českého hudebního fondu, spolupracuje s Českým rozhlasem a Českou televizí. Je členkou Originálního hudebního divadla Praha, kde se již přes dvacet let věnuje interpretaci díla Antonína Dvořáka. Má na svém kontě sólovou spolupráci s divadlem "Le Grand Théatre du Puy du Fou" ve Francii.

Věnuje se převážně koncertní činnosti - zpívá sólové party oratorií s orchestry, účinkuje i v programech s komorním obsazením. Vytváří autorské moderované hudební projekty, jako např. "Ave Maria", "Španělský večer s Carmen" nebo "George Gershwin - Muž, který neodešel". Společně se sopranistkou Annou Hlavenkovou založila soubor Canto Dolce, který se zaměřuje na barokní hudbu. Klavírní doprovod a sólové klavírní přednesy při koncertech Edity Adlerové zajišťuje vynikající český klavírista Augustín Kužela.


Edita Adlerová vystupuje na významných mezinárodních festivalech - Pražské jaro, Classique au large (Francie), Music Festival Gorizia (Itálie), Smetanova Litomyšl, Struny podzimu, Třeboňská nokturna, Hudební festival L. van Beethovena aj. Jako sólistska vystupuje s českými i zahraničními orchestry a s předními dirigenty - Serge Baudo, Petr Altrichter, Leonardo Martinez, Benjamin Ashkenazy, Charles Olivieri-Munroe a další. V komorních projektech dlouhodobě spolupracuje s vynikajícími umělci jako jsou klavírista Emmanuel

Quiquemelle, sopranistka Gabriela Beňačková, varhaník Václav Roubal, kytarista Miroslav Žára,
violista Vladimír Bukač a nově také klavírista Carl Petersson.


Spolupodílela se na několika CD a natočila dvě profilová CD.
Její interpretaci mnohých hudebních děl mohli slyšet posluchači v Německu, Rakousku, Francii, Itálii, Polsku, Slovensku, Rumunsku, Švýarsku, Lotyšsku, Gruzii, Moldávii, Španělsku, Maroku, Egyptě a Spojených Arabských Emirátech.


Koncertní programy:

Nejkrásnější české a světové melodie ( skladby W.A.Mozarta, A.Dvořáka, F.Lehára, L.Bernsteina, G.Bizeta, G.Gershwina ).
George Gershwin - Muž, který neodešel
Ave Maria

Ukázky:

G.Gershwin - Clap Yo'Hands


J.S.Bach / Ch.Gounod - Ave Maria


G.Bizet - Habanera ( z opery Carmen )


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky